Milli Merkez Hareketi’nden mesaj: Ne büyüksün Türk milleti

TBMM eski Başkanı Hüsamettin Cindoruk’un başkanlığını yürüttüğü Milli Merkez Hareketi’nin Ankara Temsilcisi ve Sözcüsü olan Ekonomiden Sorumlu eski Devlet Bakanı Ufuk Söylemez, seçimi yorumladı. CHP’yi, Özgür Özel’i ve seçilen başkanları tebrik eden Söylemez’den şu çarpıcı mesaj geldi: 

– Kentlerimizi ‘tarikatlar-müteahhitler’ koalisyonuna teslim etmeyen, keyfi, otoriter, tek adam rejimine ‘yeter artık’ diyen, atanmış memur bakanların seçime ve siyasete müdahalelerini kabullenmeyen, devletin imkanlarıyla, uçağı ile, TRT’si ile vb. RTE’nin haksız rekabet yapmasını içine sindiremeyen aziz Türk milleti, eşine ender rastlanan ve demokrasi tarihimize altın harflerle geçecek olan büyük bir seçim hezimetini AKP’ye yaşattı. Büyüksün Türk milleti!

DEMOKRASİ ŞAMARI

– Sağ-sol demeden, köken-mezhep ayırmadan, ‘Atatürk’te Birleştik’ şiarıyla bir araya gelen ve dayanışma gösteren Doğruyolcu Demokratlara yaptığımız ‘Stratejik Oy’ kullanma çağrımıza destek veren, 22 yıldır demokrasimize ve devletin kurumlarına yaşanmamış tahribatı yaşatan, devletimizi parti devletine çevirmek isteyen, yoksulluğun, ağır enflasyonun, yolsuzluğun, partizanlığın, kayırmacılığın ve liyakatsizliğin odak noktası haline gelen laiklik karşıtı yobaz ve gericilerin hamisi iktidar zihniyetine muazzam demokrasi şamarı indiren tüm dostlarımızı, dava arkadaşlarımızı ve yurttaşlarımızı gönülden kutluyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir